Hotel DIAMOND HILL

Albania / Riwiera Albańska / Vlora
 • ---
 • ---

Atuty

 • nowa odsłona Vlory - ukończony projekt przebudowy wybrzeża, przepiękna promenada, bulwar, zieleń, plaża
 • nowy kompleks z 2017 roku
 • duzy basen + duza zjezdzalnia
 • nowoczesne SPA - opcja
 • 2 linia brzegowa
 • park rozrywki dla dzieci - Jungle Land
 • przyjazny rodzinom z dziećmi
 • bezpłatny Internet Wi-Fi
 • bezpłatna klimatyzacja

Położenie

Hotel znajduje się na przeciwko rozległego terenu prezydenckiej rezydencji i dysponuje wspaniałym widokiem na Morze Jońskie. Odległość do najbliższej plaży to około 450 m i około 1,5 km do centrum Vlory. W 2017 roku kompletnie przebudowane wybrzeże Vlory zostało na nowo oddane do użytku turystów. Na parterze hotelu znajduje się zamknięty park rozrywki dla dzieci Jungle Land. Na I piętrze restauracja oraz rozległy taras widokowy. Na terenie kompleksu nowoczesne SPA : jacuzzi, sauna turecka, grota solna, kadzie, masaże, bicze wodne, kryty basen, siłownia i wiele innych.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży Oskar zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej (obowiązuje od dnia 26.11.2016). Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Wyjątkiem są imprezy turystyczne odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura.

Warunki promocji FIRST MINUTE

www.oskar.com.pl/zalaczniki/warunki_promocji

Ubezpieczenie

Warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże Signal Iduna
dokument do pobrania www.oskar.com.pl/zalaczniki/owu

Warunki ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej Signal Iduna
dokument do pobrania www.oskar.com.pl/zalaczniki/owurg

Pakiet PRESTIGE

 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze
 • napoje w autokarze w cenie (2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
 • pierwszeństwo wejścia na pokład autokaru
 • nadbagaż 5 kg w cenie
 • suchy prowiant na drogę powrotną

cena: 100 zł/os

Pakiet KOMFORT

 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze
 • napoje w autokarze w cenie (2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)

cena: 50 zł/os

Zakwaterowanie

Hotel posiada wyłącznie apartamenty składające się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym oraz z dwiema sypialniami i łazienką.
W przypadku pobytu dwóch osób, jedna z sypialni jest wyłączona z użytku.
Apartamenty bardzo przestronne, luksusowo urządzone z bogato wyposażonym aneksem kuchennym i lodówką. W pokoju znajduje się telewizja oraz klimatyzacja. Łazienka wyposażona w  wannę lub prysznic oraz suszarkę do włosów.
Balkon, stolik + 2 krzesła. Z każdego apartamentu boczny widok na morze.

Dostępne opcje zakwaterowania

 • apartament z pokojem dziennym i aneksem kuchennym z 1 sypialnia dla 2 osób z bocznym widokiem na morze
 • apartament z pokojem dziennym i aneksem kuchennym z 2 sypialniami dla 3/4 osób z bocznym widokiem na morze
 • dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)

* dokwaterowanie - osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego

Dostępne opcje wyżywienia

 • bez wyżywienia - dostępne aneksy kuchenne
 • śniadania - bufet (opcja) : jajka, kiełbaski, wędliny, sery, dżemy, warzywa, owoce, ciasta, kawa, herbata, soki
 • obiadokolacje - serwowane (opcja) : starter (np. zupa), danie główne mięsne z dodatkami lub pasta, sałatka, butelka wody na 2 osoby

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, cafe - bar, DVD, WC)

 • zakwaterowanie: 9 noclegów w Hotelu DIAMOND HILL

 • opiekę pilota w czasie podróży

 • opieka rezydenta na miejscu

 • wyżywienie wg wybranej opcji

 • ubezpieczenie KL 10000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł)

Dopłaty wymagane na miejscu

 • opłata klimatyczna 10 euro/os; dzieci do 12 lat płacą 50% - płatne u pilota w autokarze

Dopłaty opcjonalne

 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł): 160 zł/os

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 3,5% wartości rezerwacji

 • pakiet komfort lub pakiet prestige

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas na facebooku

Miejscowość

Vlora

Vlora – duże miasto portowe, nazywane również miastem niepodległości, bo to właśnie tu w 1912 roku została ogłoszona niepodległość Albanii. Malownicze miasto będące połączeniem dwóch krajobrazów – morskiego i górskiego oraz dwóch mórz - Adriatyckiego i Jońskiego. Dzięki występowaniu dwóch mórz mamy do dyspozycji plaże zarówno piaszczyste jak i kamieniste. Życie miasta skupia się wokół dwóch głównych arterii, na których znajduje się większość hoteli, restauracji i miejsc rozrywki. Vlora to propozycja dla tych, którzy chcą spędzać czas w mieście, ale jednocześnie znaleźć zakątki mogące dać chwilę wytchnienia i ciszy.

Czytaj więcej

Miejscowość: Vlora

Vlora – duże miasto portowe, nazywane również miastem niepodległości, bo to właśnie tu w 1912 roku została ogłoszona niepodległość Albanii. Malownicze miasto będące połączeniem dwóch krajobrazów – morskiego i górskiego oraz dwóch mórz - Adriatyckiego i Jońskiego. Dzięki występowaniu dwóch mórz mamy do dyspozycji plaże zarówno piaszczyste jak i kamieniste. Życie miasta skupia się wokół dwóch głównych arterii, na których znajduje się większość hoteli, restauracji i miejsc rozrywki. Vlora to propozycja dla tych, którzy chcą spędzać czas w mieście, ale jednocześnie znaleźć zakątki mogące dać chwilę wytchnienia i ciszy.

Vlorę, kochają zarówno jej mieszkańcy jak i przybywający tam spragnieni wypoczynku turyści. Nie zdziwmy się gdy ktoś, nawet rodowity Albańczyk, użyje włoskiej wersji nazwy: Valona (możemy też też spolszczyć na Wlora) Powracający stamtąd wczasowicze niezmiennie polecają ją jako wymarzone miejsce na wakacje w Albanii. Ktoś, kto stworzył tak niecodzienny krajobraz gór przechodzących w mgnieniu oka w piękne plaże, dysponował zapewne ogromną wyobraźnią i zmysłem estetycznym, my natomiast możemy podziwiać albańską riwierę.
Vlora, to urocze miasto położone w południowo-zachodniej części kraju, na granicy Adriatyku oraz Morza Jońskiego. Już samo usytuowanie musi więc wpływać i podkreślać szczególność tego miejsca na Bałkanach.  Jest to jedno z najstarszych miast na terenie dzisiejszej Albanii, zostało założone przez starożytnych Greków w VI w. p.n.e. Na przestrzeni wieków Vlora bywała obiektem zakusów wielu nacji i terenem walk. Jednak co najistotniejsze, dla samych Albańczyków stała się symbolem, tam bowiem w 1912 proklamowano deklaracje niepodległości tego narodu, została też wówczas, na krótko, stolicą państwa. Bomby drugiej wojny światowej nie oszczędziły również tego regionu. Komunizm w Albanii nieodmiennie kojarzy się z nazwiskiem tamtejszego dyktatora Envera Hodży, pozostawił on po sobie osobliwą atrakcję dla turystów, są to mianowicie bunkry, które podziwiać możemy  też  regionie Vlory. Nie lada gratką dla miłośników historii będą, w pobliżu laguny Pahaliman ruiny zatopionego miasta Orikum. Zwiedzić też zdecydowanie warto monastyr Zvernec.
Południowa Albania to region gdzie przez większą część roku nikt nie ma prawa narzekać na pogodę, lato we Vlorze przywita nas bezchmurnym niebem oraz temperaturą przekraczającą w lipcu oraz sierpniu 30°C. Dobrym pomysłem jest jednakże wyjazd tam od maja do października, kiedy to aura jest atrakcyjna dla turysty.
Obecnie Vlora to spore miasto, liczące około 80 tysięcy mieszkańców oraz drugi co do wielkości port Albanii. W ostatnim czasie, stawia się tam głównie na turystykę, która daje pracę miejscowej ludności. Baza hotelowa oraz infrastruktura rozwijają się znakomicie.

Plaże
Czy ktoś chce nurkować, czy też leżeć na piasku, we Vlorze z pewnością będzie w pełni usatysfakcjonowany. Każdy przewodnik turystyczny wspomina o tym, że  będąc tam jednego dnia możemy wykąpać się w dwóch morzach i atut to tej miejscowości na pewno spory. Plaże albańskiej riwiery, gdzie mieści się Vlora, słynną z niezwykłego piękna. Co ważne znaleźć tam można miejsca mało odwiedzane i dzikie, woda u wybrzeży jest zaś bardzo czysta.
Spotykamy tutaj plaże zarówno piaszczyste, jak i kamieniste, nie mniej urokliwe jednak. Riwiera Albańska daje nam wszystko czego tylko możemy zapragnąć na wakacjach nad morzem. Kąpiele w krystalicznie czystej wodzie, a potem odpoczynek i relaks pod plażowym parasolem lub w sowicie zaopatrzonym barze. Nasz wzrok utkwiony będzie cały czas na otaczających nas skałach o bajecznych i nieprzewidywalnych kształtach. Uroda piaszczysto- kamienistych nadbrzeży riwiery sprawia, że nie chcemy i nie mamy potrzeby ich opuszczać. Wieczorami możemy tam dołączyć do tłumu bawiącego się w rytmach muzyki klubowej, z tłem w postaci zachodzącego słońca. Do najbardziej znanych plaż riwiery albańskiej należą Dhermi, Himara, Jale, Gjipe, Lukove, Borsh oraz Ksamili.
Trudno spotkać kogokolwiek kto wyraziłby niepochlebną opinię o plażach Vlory, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Kuchnia i lokalne przysmaki
We Vlorze znaleźć możemy różnorodne restauracje, a zważywszy na fakt, iż ceny nie są wygórowane, na pewno nie będziemy chodzić głodni. Nasze podniebienia uraczymy typowo śródziemnomorską kuchnią. Jadłodajnie znajdujące się na Albańskiej Riwierze słynną ze swych dań rybnych, takich jak Koca i Lavrak. Niewątpliwie kuszące może być spróbowanie małży przyrządzanych na rozmaite sposoby. Poranek we Vlorze, pod względem kulinarnym, rozpocząć możemy od byrka (ciasto francuskie nadziewane mięsem, serem albo szpinakiem), a później zaś dobrze jest skosztować qoft,  czyli grillowanych, podłużnych kotlecików z mięsa mielonego. Bałkańskie potrawy z pewnością będą ciekawą odmianą dla Europejczyków z północy.

Nocne życie
Wraz z intensywnym rozwojem turystyki, we Vlorze jak grzyby po deszczu pojawiać zaczęły się knajpy, bary i długo czynne restauracje, szczególnie w nadbrzeżnej części miasta (Uji i Fothe), około 3 kilometrów do centrum. Po wizycie tam wielbiciele rozrywek nocnych, z pewnością powrócą usatysfakcjonowani, a ta tętniąca i kolorowa część Vlory na długo pozostanie w ich pamięci.

Średnia ocena klientów 0,00/6

Wystawiono 0 opinii

Brak opinii klientów

Miasto Adres Odjazd Dopłata
Biala Podlaska STACJA LOTOS, AL. JANA PAWLA II 13 17:30 200 zł
Bialystok STACJA CIRCLE K,AL.JANA PAWLA II 56 17:00 300 zł
Bielsko-Biala STACJA BP,WARSZAWSKA 16 04:30 40 zł
Bydgoszcz HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59 20:00 80 zł
Cieszyn STACJA ORLEN,FILASIEWICZA 2 04:30 40 zł
Czechowice-Dziedzice STACJA LUKOIL,TRASA KTW-BBL PRZY MCDONALD'S 04:00 40 zł
Czestochowa STACJA CIRCLE K,WOJSKA POLSKIEGO 121/127 01:45 0 zł
Elblag STACJA LOTOS, UL.WARSZAWSKA129 15:30 250 zł
Gdansk PARKING OPERA BALTYCKA 17:15 80 zł
Gdynia PARKING TEATR MUZYCZNY 16:15 100 zł
Gliwice STACJA SHELL,RYBNICKA 04:45 0 zł
Gorzow Wielkopolski STACJA SHELL,KASPRZAKA 28 20:00 80 zł
Gorzyczki STACJA UNIWAR 06:00 0 zł
Grudziadz STACJA SHELL,GEN.HALLERA 2 19:00 80 zł
Kalisz STACJA CIRCLE K,UL. PODMIEJSKA 22 23:30 250 zł
Katowice STACJA BP, UL. GORNOSLASKA 40A 03:15 0 zł
Kielce DWORZEC PKP,PL.NIEPODLEGLOSCI 23:30 80 zł
Klodzko STACJA BP,NOWORUDZKA 23:30 200 zł
Konin ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO 22:25 80 zł
Koscian PARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN1 23:45 0 zł
Koszalin STACJA SHELL, AL.MONTE CASSINO 24 17:00 300 zł
Krakow KFC/BP, UL. J. CONRADA 83 01:30 0 zł
Krotoszyn STACJA ORLEN, UL. CHWALISZEWSKA 00:30 250 zł
Legnica STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238 01:00 80 zł
Leszno STACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 4 00:30 0 zł
Lodz STACJA ORLEN, UL. BRZEZINSKA 30 00:05 0 zł
Lubin PARKING OSIR, ODRODZENIA 28B 00:05 80 zł
Lublin DWORZEC PKS, AL.TYSIACLECIA 6 18:30 250 zł
Miedzyrzecz STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69 21:00 80 zł
Nowa Sol PARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 73 22:45 80 zł
Olsztyn STACJA ORLEN,AL.WARSZAWSKA 100 17:00 250 zł
Opole STACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI 03:45 0 zł
Pawlowice PARKING KWK PNIOWEK, KRUCZA 18 04:30 40 zł
Pila STACJA LUKOIL,UL.BYDGOSKA 137A 21:00 200 zł
Piotrkow Trybunalski STACJA CIRCLE K,TRASA LDZ-KTW 00:45 0 zł
Polkowice DWORZEC PKS 23:30 80 zł
Poznan DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA 23:00 0 zł
Pszczyna STACJA PRZY HOTELU IMPREIUM, BIELSKA 03:45 40 zł
Radom STACJA STATOIL,CZARNICKIEGO 73 22:15 80 zł
Rawicz STACJA BP, DEBNO 1A 01:15 0 zł
Skarzysko-Kamienna DWORZEC PKP, AL.NIEPODLEGLOSCI 90 PARKING 23:00 80 zł
Skwierzyna STACJA ORLEN, UL. MIEDZYRZECKA 1 20:30 80 zł
Slupsk STACJA SHELL,UL.SZCZECINSKA 58B 15:30 300 zł
Swiebodzin STACJA ORLEN,WOJSKA POLSKIEGO8 21:30 80 zł
Szczecin PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1 18:30 80 zł
Torun DWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-24 21:00 80 zł
Tychy STACJA BLISKA, BESKIDZKA ZA STRAZA 03:30 40 zł
Walbrzych STACJA LOTOS, UL. WROCLAWSKA 144 01:00 200 zł
Warszawa METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145 20:45 0 zł
Wloclawek PARKING HALA MISTRZOW, CHOPINA 12 22:00 80 zł
Wroclaw LUKOIL, UL. CZEKOLADOWA 16, BIELANY 02:30 0 zł
Wrzesnia STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2 21:15 80 zł
Zielona Gora AQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 41 22:15 80 zł
Zory STACJA ORLEN, UL. KOSCIUSZKI 35 05:15 0 zł

Rekomendowane oferty

Zobacz wszystkie Promocje