[PREMIUM] LJUBLJANA + ZAGRZEB - Jarmark Bożonarodzeniowy

Chorwacja / Wyc. objazdowe / Wyc. objazdowe
Termin wycieczki potwierdzony
 • ---
 • ---

Jarmark Bożonarodzeniowy - Ljubljana + Zagrzeb

Okres adwentu to niepowtarzalna okazja zwiedzenia licznych jarmarków świątecznych odbywających się w całej Europie. Jednym z najbardziej znanych są Bożonarodzeniowe Jarmarki w Ljubljanie i Zagrzebiu.  Oba miasta zachęcają turystów nie tylko zabytkami, ale też okolicznościowymi atrakcjami, które odbywają się tam w listopadzie i w grudniu.

 

ŚWIĄTECZNE JARMARKI W LJUBLJANIE


Co roku w okresie przedświątecznym Ljubljana zamienia się w cudownie oświecone miasto. Każdy turysta i mieszkaniec miasta jako główną atrakcję traktuje uliczkę nazywaną „Bożonarodzeniowy Grudzień na Starym Mieście Ljubljana” i to właśnie na nią kieruje swoje pierwsze kroki. W tym czasie udekorowane zielone stragany oferują tradycyjne produkty oraz prezenty, które zachwycają każdego. Warto spróbować lokalnych odmian grzanego wina, miodu, kiełbasy oraz specjałów z grilla.


ŚWIĄTECZNY JARMARK W ZAGRZEBIU


Jarmark w Zagrzebiu oczarowuje swym urokiem już od pierwszego wejrzenia. Na świątecznym jarmarku na głównym miejskim placu (Plac Ban Josip Jelačića) stragany oferują morze ręcznie wyrabianych pamiątek, słodyczy i zabawek. Co więcej, na ulicach miasta możemy wziąć udział we wspólnym śpiewaniu i tańczeniu, są one bowiem wypełnione ulicznymi grajkami, artystami oraz profesjonalnymi grupami chóralnymi. W 2016 Jarmark w Zagrzebiu zdobył miano „Najlepszego Jarmarku Bożonarodzeniowego”. Nagroda została przyznana przez Organizację European Best Destinations (EBD), która wybiera nie tylko najciekawsze miasta Europy, lecz także najlepsze plaże, kurorty narciarskie i, co szczególnie ważne o tej porze roku, najatrakcyjniejsze targi świąteczne.

Ciekawostki

LJUBLJANA

 • Szereg imprez świątecznych odbywa się blisko siebie tworząc tętniącą życiem i radością atmosferę.
 • Artyści uliczni, świąteczne koncerty, a nawet parada Dziadka Mroza i automatycznie zapalające się światełka, razem tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę świąt.
 • Kiełbasa to narodowy przysmak Słowenii, najpopularniejsza Kranjska Klobasa lub z niedźwiedzia.

ZAGRZEB

 • Niezliczone świąteczne ozdoby sprawiają, że miasto skąpane jest w odcieniach złota. Dzięki temu panuje w nim cudowna atmosfera, która zachęca gości do korzystania z adwentowych atrakcji.
 • Warto wybrać się do jednej z knajpek i kawiarni na ulicy Tkalčicia, położonej w centrum miasta, która w pełni oddaje charakter i klimat ZagrzebiaWarto również odwiedzić zagrzebskie muzea – bardzo ciekawe Muzeum Zerwanych Więzi, Muzeum Sztuki Naiwnej, Muzemu Mimara czy Galerię Strossmayera.
 • Trzeba skosztować tradycyjne chorwackie słodycze w Choco Bar bonbonniere Kraš, gdzie zakupić można ręcznie robione praliny, idealne na prezent dla bliskich oraz pamiątkę z Zagrzebia.

KOMUNIKAT

Gwarantujemy całkowity przejazd autokarem lub autokarem i busem wyłącznie z floty Biura Podróży Oskar.
Zawsze powiększona przestrzeń na nogi, a na wybranych przejazdach autokary klasy PREMIUM (8 autokarów z indywidualnym, multimedialnym systemem rozrywki - tablet z dotykowym ekranem w każdym zagłówku (filmy, gry, muzyka itp.). 

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym

Mobilny zestaw audio: indywidulany zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży Oskar zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej (obowiązuje od dnia 26.11.2016). Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Wyjątkiem są imprezy turystyczne odbywające się w krajach posiadających granicę z Rzeczpospolitą Polską. Składka nie jest przychodem biura.

Ubezpieczenie

Warunki ubezpieczenia Bezpieczne Podróże Signal Iduna
dokument do pobrania www.oskar.com.pl/zalaczniki/owu

Warunki ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej Signal Iduna
dokument do pobrania www.oskar.com.pl/zalaczniki/owurg

Pakiet PRESTIGE

 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze
 • napoje w autokarze w cenie (1x kawa, 1x herbata)
 • pierwszeństwo wejścia na pokład autokaru
 • nadbagaż 5 kg w cenie
 • słodki poczęstunek

cena: 50 zł/os

Pakiet KOMFORT

 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze
 • napoje w autokarze w cenie (1x kawa, 1x herbata)

cena: 25 zł/os

DWUpak i TRZYpak

DWUpak z rabatem do 10% na osobe
TRZYpak z rabatem do 15% na osobe

Promocja obowiązuje przy zakupie 2 lub 3 spośród typów ofert: Karnawał w Wenecji, Wyspa Tropikalna, Legoland, Heide Park, Alzacja: Strasburg + Colmar, Festiwal Tulipanów i Amsterdam, Parada Kwiatów, Hamburg + Kraina Miniatur, Kopenhaga + Ogrody Tivoli, Salzburg i Hallstatt, Wodospad Rheinfall i Wyspa Mainau, oraz oferty: Jarmarki, Sylwester. Rabat naliczany jest od ceny podstawowej i dotyczy najtańszej spośród wybranych ofert. Istnieje możliwość dowolnej kombinacji rezerwacji wyjazdów przy zalożeniu, że dane osobowe uczestników nie ulegają zmianie.

Program ramowy

 • DZIEŃ 1 (czwartek)
  Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.

 • DZIEŃ 2 (piątek)
  Zwiedzanie miasta Ljubljana
  Przyjazd na Kongresni Trg
  Tutaj znajduje się główny budynek Uniwersytetu Ljubljańskiego, Park Zvezda, Kościół Urszulanek i budynek Biblioteki Uniwersyteckiej i Narodowej ( zaprojektowany przez Joze Plecnika – najsławniejszego architekta słoweńskiego),
  Przejście na Ljubljanski Grad
  Po drodze zobaczymy: Katedrę św. Mikołaja oraz Mestna Hisa/ Ratusz, w którym znajduje się siedziba Rady Miasta Ljubljany. Przed budynkiem stoi piękny pomnik, który symbolizuje trzy rzeki Słowenii: Sawę, Krkę i Ljublianice; wizyta w Klobasarni oraz  Vodnikov Trg (targowisko w centrum Słowenii),
  Wejście na Ljubljanski Grad / opcjonalnie (płatne dodatkowo ok. 7euro) wjazd kolejką z którego rozpościera się piękna panorama na całe miasto
  Zejście ze wzgórza i spacer w kierunku Metelkowej, po drodze: Mesarski Most (most z kłódkami), Zmajski most ( Smoczy most, wizytówka miasta),
  Metelkova Mesto
  Miejsce nazywane drugim Berlinem Europy, znajdziemy tam przykłady większości sztuk ulicznych
  Zejście do Tivoli Park i na Tivolski grad
  Tivoli Park to największy park w Ljubljanie, który w przeszłości był parkiem biskupim, z kolei Tivolski grad to letnia rezydencja biskupa Ljubljany
  Tromostovje  (Potrójny most, obok Mostu Smoczego najbardziej rozpoznawalny most Ljubljany, składa się z trzech kładek, pierwotnie środkowa była przeznaczona dla pojazdów, a dwie boczne dla pieszych, w 2007 roku został całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego, projekt również autorstwa Joze Plecnika).
  Czas wolny na jednym z tradycyjnych jarmarków świątecznych.
  Przejazd do hotelu. Nocleg.

 • DZIEŃ 3 (sobota)
  Śniadanie i wyjazd do Zagrzebia.
  Przejazd do Zagrzebia około godziny 11.00
  Zwiedzanie miasta Zagrzeb
  Cmentarz Mirogoj
  Zwiedzanie rozpoczniemy od jednego z ciekawszych i piękniejszych założeń cmentarnych w Europie. Powstał on w 1876 roku. Warte szczególnej uwagi są arkady mierzące pół kilometra długości - to właśnie tu zlokalizowane jest kolumbarium z prochami wybitnych przedstawicieli narodu chorwackiego. Mirogoj jest jednym z największych osiągnięć chorwackiej architektury, a także najpiękniejszym cmentarzem w całej Europie.
  Zwiedzanie historycznego centrum Zagrzebia
  Trzy historyczne części miasta – Gornji Grad, Kaptol i Donji Grad. Zwiedzanie centrum rozpoczniemy od Placu Bana Josipa Jelačicia, później przejdziemy do Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która stanowią wizytówkę i symbol miasta. Następnie udamy się w kierunku Gornjeg Grada, czyli Górnego Miasta i zobaczymy najważniejsze zabytki – kościół św. Marka, Sabor, czyli gmach chorwackiego Parlamentu, Kamienną Bramę, Dolac – najstarszy i największy targ spożywczy, zwany „Brzuchem Zagrzebia”, na którym można zakupić owoce, warzywa oraz produkty regionalne. Podczas zwiedzania odbędziemy przejażdżkę kolejką Uspinjača - jedną z najkrótszych w Europie kolei linowo-terenowych.
  Zagreb Eye
  Panorama miasta z nowego zagrzebskiego punktu widokowego – Zagreb Eye, który mieści się na 16 piętrze.
  Etno dom "Materina priča”,
  Rodzaj hołdu dla wszystkich kobiet, które przez pokolenia pielęgnowały dawne zwyczaje.
  W trakcie naszego spaceru po mieście będziemy mieli okazję skosztować tradycyjne chorwackie słodycze w Choco Bar bonbonniere Kraš, gdzie zakupić można ręcznie robione praliny, idealne na prezent dla bliskich oraz pamiątkę z Zagrzebia.
  Czas wolny na uczestnictwo w jarmarku bożonarodzeniowym.
  Wyjazd w drogę powrotną w późnych godzinach wieczornych.

Cena obejmuje

 • Przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, multimedialny system rozrywki, klimatyzacja, DVD, WC, barek)

 • Wyżywienie – 1 śniadanie.

 • Opiekę pilota w czasie podróży.

 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10000 euro, NNW 10000 zł, BP 500 zł).

Cena nie obejmuje

Dopłaty wymagane na miejscu

 • Koszty programowe - 10 €/os obejmujące koszty organizacyjne (opłatę lokalną i parkingową) oraz usługę przewodnicką

Dopłaty opcjonalne

 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł) - 40 zł/os

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 3,5% wartości rezerwacji

 • Pakiet komfort lub pakiet prestige

Informacje dodatkowe

 • program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu

 • pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych

 • program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego

 • cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych

 • dokumenty: dowód osobisty lub paszport

 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas na facebooku

Miejscowość: Lublana

Średnia ocena klientów 0,00/6

Wystawiono 0 opinii

Brak opinii klientów

Miasto Adres Odjazd Dopłata
Bielsko-Biala STACJA BP,WARSZAWSKA 16 23:00 20 zł
Bydgoszcz HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59 15:15 60 zł
Cieszyn STACJA ORLEN,FILASIEWICZA 2 23:00 20 zł
Czechowice-Dziedzice STACJA LUKOIL,TRASA KTW-BBL PRZY MCDONALD'S 22:30 20 zł
Czestochowa STACJA CIRCLE K, WOJSKA POLSKIEGO 121/127 21:00 30 zł
Gdansk PARKING OPERA BALTYCKA 13:15 80 zł
Gliwice STACJA SHELL,RYBNICKA 22:45 0 zł
Gorzow Wielkopolski STACJA SHELL,KASPRZAKA 28 14:00 80 zł
Gorzyczki STACJA UNIWAR 23:30 0 zł
Katowice STACJA BP, UL. GORNOSLASKA 40A 22:30 0 zł
Koscian PARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN1 17:45 50 zł
Krakow KFC/BP, UL. J. CONRADA 83 20:45 50 zł
Legnica STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238 19:00 80 zł
Leszno STACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 4 18:30 40 zł
Lodz STACJA ORLEN, UL. BRZEZINSKA 30 19:15 50 zł
Lubin PARKING OSIR, ODRODZENIA 28B 18:00 80 zł
Nowa Sol PARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 73 16:45 80 zł
Opole STACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI 21:45 40 zł
Piotrkow Trybunalski STACJA CIRCLE K,TRASA LDZ-KTW 20:00 40 zł
Polkowice DWORZEC PKS 17:30 80 zł
Poznan DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA 17:00 50 zł
Pszczyna STACJA PRZY HOTELU IMPREIUM, BIELSKA 22:15 20 zł
Rawicz STACJA BP, DEBNO 1A 19:15 40 zł
Swiebodzin STACJA ORLEN,WOJSKA POLSKIEGO8 15:30 80 zł
Szczecin PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1 12:30 80 zł
Torun DWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-24 16:15 80 zł
Tychy STACJA BLISKA, BESKIDZKA ZA STRAZA 22:00 20 zł
Warszawa METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145 17:00 70 zł
Wloclawek PARKING HALA MISTRZOW, CHOPINA 12 17:15 80 zł
Wroclaw LUKOIL, UL. CZEKOLADOWA 16, BIELANY 20:30 40 zł
Zielona Gora AQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 41 16:15 80 zł
Zory STACJA ORLEN, UL. KOSCIUSZKI 35 23:15 0 zł

Rekomendowane oferty

Zobacz wszystkie Promocje