Czechy - Adrspach - Skalne miasto - Adrspach - skalne miasto | Wypoczynek Biuro Podróży Oskar 2022

Adrspach - skalne miasto

Czechy

Adrspach - Skalne miasto

5 Galeria zdjęć
Poniedziałek - Piątek 9 - 18 61 852 45 72
9.6. - 12.6.2022
1 nocy
Śniadania
Autokarem
Cena od osoby 589 PLN
Inne terminy
Zostaw kontakt
Opis oferty Świadczenia Terminy Rozkład jazdy Mapa
Wszystkie podane ceny są cenami za osobę lub za jednostkę za podróż lub noc. Dokładną cenę można znaleźć w szczegółach kalkulacji podróży.

Dodatkowe informacje

Będąc na wakacjach warto zobaczyć okolicę w której wypoczywasz. W tym celu zachęcamy do wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych. Oferta wycieczek fakultatywnych dostępna jest w zakładce "Wycieczki Fakultatywne" oraz u rezydenta na miejscu. Informujemy, iż wycieczki fakultatywne nie są wliczone w cenę imprezy turystycznej i są dodatkowo płatne (ceny wycieczek podane są w euro). Wymagana minimalna liczba uczestników potrzebna do zrealizowania wycieczki to 20 osób.
Informujemy, iż Biuro Podróży OSKAR nie jest organizatorem wycieczek fakultatywnych. Wycieczki realizowane są przez lokalnych kontrahentów (na warunkach przez nich określonych) z którymi Biuro Podróży OSKAR nie nawiązało stosunków prawnych. Kolejność zwiedzanie podczas wycieczek może ulec zmianie. Wycieczki fakultatywne nie stanowią oferty BP OSKAR, a udział w nich jest dobrowolny.

Program ramowy

 • Dzień
  Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.
 • Dzień
  Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem. Przejazd do Czech. Zwiedzanie rozpoczniemy od bajkowego Skalnego Miasta Adrspach, będącego częścią Gór Stołowych. Jest to niezwykły labirynt skał, wzdłuż którego wije się malownicza ścieżka. Jednym z symboli tego miejsca jest tzw. Brama Gotycka, zbudowana w pierwszej połowie XIX wieku na polecenie dawnego właściciela tego terenu, bowiem już wtedy czerpano zyski z tego miejsca pobierając odpowiednią opłatę od zwiedzających. Na uwagę zasługują równiez takie formację skalne jak: Słoniowy Rynek oraz Grobowy Kamień, nieopodal którego znajdują się schody prowadzące do Wielkiego Wodospadu rzeki Metuje i sztucznego jeziora. Po wizycie w Skalnym Mieście czas wolny, który można wykorzystać na obiad w pobliskich restauracjach. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy tego dnia będzie Browar w Broumovie.Zwiedzanie będzie połączone z degustacją lokalnego wyrobu. Browar znajduję się nieopodal polskiej granicy i funkcjonuje od XIV wieku do dziś. Obecnie najbardziej znany jest z produkcji piwa Opat, które swą nazwę wzięło od dawnych założycieli - zakonu benedyktynów. Atutem tego niszowego chmielnego płynu jest własna słodownia, woda ze studni artezyjskiej oraz chmiel z regionu Zetec. W samym miasteczku zachował się do dziś zabytkowy i interesujący klasztor. Okolice miejscowości okalają malownicze wzgórza z rezerwatami skalnymi Broumovské stěny i skalnymi miasteczkami w Teplicach i Adršpachu. Następnie przejazd do hotelu. Nocleg.
 • Dzień
  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia odwiedzimy urokliwe miasteczko Kutná Hora. Miasteczko było fundamentem dobrobytu czeskich ziem, znajdowała się tu kopalnia srebra oraz mennica królewska. Historyczne centrum z kościołem św. Barbary i katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest wpisane do rejestru światowego dziedzictwa UNESCO. Ziemie te dotkliwie ucierpiały w czasie Czarnej Śmierci, czyli dżumy która zbierała obfite żniwo w XIV wieku. Z tego okresu pochodzi Kaplica Czaszek zdumiewający wytwór ludzkiej wyobraźni. W czasie wizyty będziemy podziwiać żyrandole, kapliczki wykonane z 40000 tysięcy kości ofiar epidemii. Kolejnym punktem programu będzie kościół św. Barbary - gotycka budowla o niezwykłym rozmachu. W bezpośrednimi sąsiedztwie kościoła znajduję się zamek Hradek. Następnie udamy się na spacer krętymi uliczkami górniczego miasta, aż dojdziemy do Kopalni Srebra. Przejdziemy trasą która przedstawia proces wydobycia i obróbki srebra w średniowieczu. Każdy ze zwiedzających otrzyma kask i latarkę oraz zobaczy około 250 metrów udostępnionej dla zwiedzającyh kopalni. Nastęnie przejdziemy na stare miasto, zobaczymy zabytkową studnie, kolumne morową. Czas wolny w czasie którym można będzie zjeść obiad i zakupić pamiątki. Wyjazd w drogę powrotną do poszczególnych miast.

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 €, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)
 • opiekę pilota w czasie podróży
 • realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE (zestawy słuchawkowe)
 • zakwaterowanie 1 nocleg w hotelu **/***
 • wyżywienie BB (1 x śniadanie)

Dopłaty wymagane na miejscu

 • Koszty programowe: 65 euro (skalne miasto Adrspach, zwiedzanie i degustacja piwa w Broumovie, kaplica Czaszek, Kopalnia Srebra i Zamek Hradek w Kutnej Horze) - płatne u pilota w autokarze, nie podlegają rozliczeniu.

Adrspach - Skalne miasto

test