Czechy - Adrspach - Skalne miasto - Adrspach - skalne miasto | Wypoczynek Biuro Podróży Oskar 2022

Adrspach - skalne miasto

Czechy

Adrspach - Skalne miasto

5 Galeria zdjęć
Wybrany termin nie jest dłużej dostępny w naszej ofercie. Prosimy o wybranie innego terminu
Inne terminy
Opis oferty Świadczenia Terminy Rozkład jazdy Mapa

Opis Wycieczki

 • Największe miasto skalne w Czechach składające się z tysięcy skalnych wież, magicznej przyrody i widoków, dzięki którym wstrzymasz oddech. Po wejściu do Narodowego Rezerwatu Przyrody Skały Adrszpasko-Teplickie znajdziesz się w zupełnie innym świecie. Po wrażeniach będziemy się raczyć czeskim piwem w browarze w Broumovie. W Kutnej Horze w nietypowo urządzone kaplicy zobaczymy szczątki ofiar epidemii i wojen husyckich. Zajrzymy do kopalni Srebra będącej źródłem bogactwa czeskich władców.

Program ramowy

 • Dzień
  Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.
 • Dzień
  Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem. Przejazd do Czech. Zwiedzanie rozpoczniemy od bajkowego Skalnego Miasta Adrspach, będącego częścią Gór Stołowych. Jest to niezwykły labirynt skał, wzdłuż którego wije się malownicza ścieżka. Jednym z symboli tego miejsca jest tzw. Brama Gotycka, zbudowana w pierwszej połowie XIX wieku na polecenie dawnego właściciela tego terenu, bowiem już wtedy czerpano zyski z tego miejsca pobierając odpowiednią opłatę od zwiedzających. Na uwagę zasługują równiez takie formację skalne jak: Słoniowy Rynek oraz Grobowy Kamień, nieopodal którego znajdują się schody prowadzące do Wielkiego Wodospadu rzeki Metuje i sztucznego jeziora. Po wizycie w Skalnym Mieście czas wolny, który można wykorzystać na obiad w pobliskich restauracjach. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy tego dnia będzie Browar w Broumovie.Zwiedzanie będzie połączone z degustacją lokalnego wyrobu. Browar znajduję się nieopodal polskiej granicy i funkcjonuje od XIV wieku do dziś. Obecnie najbardziej znany jest z produkcji piwa Opat, które swą nazwę wzięło od dawnych założycieli - zakonu benedyktynów. Atutem tego niszowego chmielnego płynu jest własna słodownia, woda ze studni artezyjskiej oraz chmiel z regionu Zetec. W samym miasteczku zachował się do dziś zabytkowy i interesujący klasztor. Okolice miejscowości okalają malownicze wzgórza z rezerwatami skalnymi Broumovské stěny i skalnymi miasteczkami w Teplicach i Adršpachu. Następnie przejazd do hotelu. Nocleg.
 • Dzień
  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia odwiedzimy urokliwe miasteczko Kutná Hora. Miasteczko było fundamentem dobrobytu czeskich ziem, znajdowała się tu kopalnia srebra oraz mennica królewska. Historyczne centrum z kościołem św. Barbary i katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest wpisane do rejestru światowego dziedzictwa UNESCO. Ziemie te dotkliwie ucierpiały w czasie Czarnej Śmierci, czyli dżumy która zbierała obfite żniwo w XIV wieku. Z tego okresu pochodzi Kaplica Czaszek zdumiewający wytwór ludzkiej wyobraźni. W czasie wizyty będziemy podziwiać żyrandole, kapliczki wykonane z 40000 tysięcy kości ofiar epidemii. Kolejnym punktem programu będzie kościół św. Barbary - gotycka budowla o niezwykłym rozmachu. W bezpośrednimi sąsiedztwie kościoła znajduję się zamek Hradek. Następnie udamy się na spacer krętymi uliczkami górniczego miasta, aż dojdziemy do Kopalni Srebra. Przejdziemy trasą która przedstawia proces wydobycia i obróbki srebra w średniowieczu. Każdy ze zwiedzających otrzyma kask i latarkę oraz zobaczy około 250 metrów udostępnionej dla zwiedzającyh kopalni. Nastęnie przejdziemy na stare miasto, zobaczymy zabytkową studnie, kolumne morową. Czas wolny w czasie którym można będzie zjeść obiad i zakupić pamiątki. Wyjazd w drogę powrotną do poszczególnych miast.
Wszystkie podane ceny są cenami za osobę lub za jednostkę za podróż lub noc. Dokładną cenę można znaleźć w szczegółach kalkulacji podróży.

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 €, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)
 • opiekę pilota w czasie podróży
 • realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE (zestawy słuchawkowe)
 • zakwaterowanie 1 nocleg w hotelu **/***
 • wyżywienie BB (1 x śniadanie)

Dopłaty wymagane na miejscu

 • Koszty programowe: 65 euro (skalne miasto Adrspach, zwiedzanie i degustacja piwa w Broumovie, kaplica Czaszek, Kopalnia Srebra i Zamek Hradek w Kutnej Horze) - płatne u pilota w autokarze, nie podlegają rozliczeniu.

Dopłaty opcjonalne

 • Pakiet Komfort - 50 zł/os.
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej - 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
 • ubezpieczenie rozszerzone KL 25 000 EUR, NNW 25 000 PLN, BP 1 000 PLN

Pakiet Komfort

Klientów, którym zależy na konkretnym miejscu w autokarze, zachęcamy do zakupu Pakietu Komfort.
 • Pakiet Komfort - Wycieczki Weekendowe typu expres. Cena: 25 zł/os
 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
 • napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 1x woda, 1x sok)
 • torba materiałowa z logo
Pakiet Komfort - Wycieczki Wycieczki Weekendowe z noclegiem, Wycieczki Objazdowe oraz Wypoczynek. Cena: 50 zł/os
 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
 • napoje w autokarze w cenie (2x woda, 2x sok)
 • torba materiałowa z logo

Ubezpieczenie

      Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez Biuro Podróży Oskar jest objęty ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. Numer polisy ubezpieczeniowej: 201383.
      Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za  granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
 • ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
 • ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
 • ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
      Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej:
  - 2,2% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu,
  - 4,0% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, + kwarantanna + COVID 19
  UWAGA!!
  Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji to ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych. Składka ubezpieczenia odprowadzana jest bezpośrednio do ubezpieczyciela, tym samym nie podlega zwrotowi przez BP OSKAR w momencie anulacji/odwołania wyjazdu. Wszelkie rozliczenia i roszczenia Klient może zgłaszać bezpośrednio do Ubezpieczyciela.
 • ubezpieczenie rozszerzone KL 25 000 EUR, NNW 25 000 PLN, BP 1 000 PLN
 • ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów
      Prosimy o zapoznanie się z poniższymi dokumentami:
      Umowa Generalna nr 201383 z dnia 20.03.2013r, z Signal Iduna TU S.A.

Karta Dużej Rodziny

   Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów na nasze wyjazdy:
 • 5% na wszystkie wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
 • 3% na wyjazdy first minute, last minute i inne w cenach promocyjnych liczone od zrabatowanych cen katalogowych
 • 100 zł rabatu na obozy młodzieżowe
   Więcej informacji: Karta Dużej Rodziny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży Oskar zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
 • 15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
 • 10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura..

Turystyczny Fundusz Pomocowy


Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie określenia wysokości składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy, wszyscy Touroperatorzy imprez turystycznych działających na polskim rynku zobowiązani są do pobierania składek na Turystyczny Fundusz Pomocowy, mający na celu zapewnić stabilność rynku turystycznego, a w razie potrzeby pokrycia kosztów powrotu do kraju oraz zwrotu wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utraciły płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność
Składki są zależne od miejsca docelowej imprezy i typu transportu:
 • 10 PLN/os – za imprezy autokarowe odbywające się w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
 • 2 PLN/os. – za imprezy autokarowe odbywające się na terytorium Polski oraz na terytoriach państw mających lądową granicę z Polską
 • 5 PLN/os - za imprezy na dojazd własny w całej Europie
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura, tym samym nie podlega zwrotowi w momencie anulacji rezerwacji.

Przejazd Autokarem

   Wszystkie wyjazdy organizowane przez Biuro Podróży OSKAR, realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, która spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z roczników 2015-2021, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami oraz najwyższej klasy fotelami
 • W przypadku dużej dostępności autokarów, należących do Biura Podróży OSKAR, w pierwszej kolejności realizujemy przejazdy autokarami kategorii ULTRAPREMIUM oraz PREMIUM.
 • W przypadku spiętrzenia sprzedaży konkretnych ofert, istnieje możliwość realizacji przewozu pojazdami wynajętymi od naszych partnerów i współpracujących z nami przewoźników. Zapewniamy, iż autokary te spełniają standardy i wymogi Biura Podróży OSKAR.
Dlaczego Nasza Autokary to najlepsze autokary pod słońcem?
 • Posiadają najwyższej klasy komfortowe fotele z możliwością regulacji oparcia oraz zagłówka
 • Fotele wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, składane stoliki, siatki na drobne przedmioty oraz regulowane podnóżki pod stopy (niektóre z autokarów ULTRAPREMIUM posiadają podnóżki typu szezlong)
 • Największa w Polsce przestrzeń między siedzeniami, umożliwiająca komfortową podróż*
 • Autokary posiadają zintegrowany system klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, toaletę oraz cafe bar
 • W autokarach ULTRAPREMIUM klienci mogą korzystać z indywidualnego, multimedialnego systemu rozrywki w postaci tabletów w zagłówkach foteli
 • Gniazdka 230V i USB w fotelach*
Połączenia antenowe
 •    Wszystkie wyjazdy realizowane z miast, które nie znajdują się na głównej trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed dniem wyjazdu.

Dodatkowe informacje

Będąc na wakacjach warto zobaczyć okolicę w której wypoczywasz. W tym celu zachęcamy do wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych. Oferta wycieczek fakultatywnych dostępna jest w zakładce "Wycieczki Fakultatywne" oraz u rezydenta na miejscu. Informujemy, iż wycieczki fakultatywne nie są wliczone w cenę imprezy turystycznej i są dodatkowo płatne (ceny wycieczek podane są w euro). Wymagana minimalna liczba uczestników potrzebna do zrealizowania wycieczki to 20 osób.
Informujemy, iż Biuro Podróży OSKAR nie jest organizatorem wycieczek fakultatywnych. Wycieczki realizowane są przez lokalnych kontrahentów (na warunkach przez nich określonych) z którymi Biuro Podróży OSKAR nie nawiązało stosunków prawnych. Kolejność zwiedzanie podczas wycieczek może ulec zmianie. Wycieczki fakultatywne nie stanowią oferty BP OSKAR, a udział w nich jest dobrowolny.

Program ramowy

 • Dzień
  Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.
 • Dzień
  Wyjazd z poszczególnych miast w Polsce zgodnie z rozkładem. Przejazd do Czech. Zwiedzanie rozpoczniemy od bajkowego Skalnego Miasta Adrspach, będącego częścią Gór Stołowych. Jest to niezwykły labirynt skał, wzdłuż którego wije się malownicza ścieżka. Jednym z symboli tego miejsca jest tzw. Brama Gotycka, zbudowana w pierwszej połowie XIX wieku na polecenie dawnego właściciela tego terenu, bowiem już wtedy czerpano zyski z tego miejsca pobierając odpowiednią opłatę od zwiedzających. Na uwagę zasługują równiez takie formację skalne jak: Słoniowy Rynek oraz Grobowy Kamień, nieopodal którego znajdują się schody prowadzące do Wielkiego Wodospadu rzeki Metuje i sztucznego jeziora. Po wizycie w Skalnym Mieście czas wolny, który można wykorzystać na obiad w pobliskich restauracjach. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy tego dnia będzie Browar w Broumovie.Zwiedzanie będzie połączone z degustacją lokalnego wyrobu. Browar znajduję się nieopodal polskiej granicy i funkcjonuje od XIV wieku do dziś. Obecnie najbardziej znany jest z produkcji piwa Opat, które swą nazwę wzięło od dawnych założycieli - zakonu benedyktynów. Atutem tego niszowego chmielnego płynu jest własna słodownia, woda ze studni artezyjskiej oraz chmiel z regionu Zetec. W samym miasteczku zachował się do dziś zabytkowy i interesujący klasztor. Okolice miejscowości okalają malownicze wzgórza z rezerwatami skalnymi Broumovské stěny i skalnymi miasteczkami w Teplicach i Adršpachu. Następnie przejazd do hotelu. Nocleg.
 • Dzień
  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia odwiedzimy urokliwe miasteczko Kutná Hora. Miasteczko było fundamentem dobrobytu czeskich ziem, znajdowała się tu kopalnia srebra oraz mennica królewska. Historyczne centrum z kościołem św. Barbary i katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest wpisane do rejestru światowego dziedzictwa UNESCO. Ziemie te dotkliwie ucierpiały w czasie Czarnej Śmierci, czyli dżumy która zbierała obfite żniwo w XIV wieku. Z tego okresu pochodzi Kaplica Czaszek zdumiewający wytwór ludzkiej wyobraźni. W czasie wizyty będziemy podziwiać żyrandole, kapliczki wykonane z 40000 tysięcy kości ofiar epidemii. Kolejnym punktem programu będzie kościół św. Barbary - gotycka budowla o niezwykłym rozmachu. W bezpośrednimi sąsiedztwie kościoła znajduję się zamek Hradek. Następnie udamy się na spacer krętymi uliczkami górniczego miasta, aż dojdziemy do Kopalni Srebra. Przejdziemy trasą która przedstawia proces wydobycia i obróbki srebra w średniowieczu. Każdy ze zwiedzających otrzyma kask i latarkę oraz zobaczy około 250 metrów udostępnionej dla zwiedzającyh kopalni. Nastęnie przejdziemy na stare miasto, zobaczymy zabytkową studnie, kolumne morową. Czas wolny w czasie którym można będzie zjeść obiad i zakupić pamiątki. Wyjazd w drogę powrotną do poszczególnych miast.

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 €, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)
 • opiekę pilota w czasie podróży
 • realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE (zestawy słuchawkowe)
 • zakwaterowanie 1 nocleg w hotelu **/***
 • wyżywienie BB (1 x śniadanie)

Dopłaty wymagane na miejscu

 • Koszty programowe: 65 euro (skalne miasto Adrspach, zwiedzanie i degustacja piwa w Broumovie, kaplica Czaszek, Kopalnia Srebra i Zamek Hradek w Kutnej Horze) - płatne u pilota w autokarze, nie podlegają rozliczeniu.

Adrspach - Skalne miasto

test