Kopenhaga + Błękitna Planeta

Dania / Kopenhaga / Kopenhaga
 • ---
 • ---

Wycieczka weekendowa: Kopenhaga i Błękitna Planeta

Wycieczka weekendowa do Kopenhagi to świetny pomysł na udany weekend! Kopenhaga to miasto pełne kontarstów, które fascynuje energią i harmonijnie łączy historię z najnowszymi trendami architektonicznymi. Stolica Danii jest malowniczo położoną nadmorską metropolią, którą warto zwiedzić podczas weekendu.

Błękitna Planeta

Błękitna Planeta (Den Bla Planet) to największe i najnowocześniejsze interaktywne akwarium w Północnej Europie, które zostało otwarte w marcu 2013 roku. Usytuowany 8 km do Kopenhagi na wyspie Amager obiekt to  innowacyjny projekt stworzony przez duńskie studio architektoniczne 3XN mające już na swoim koncie inne futurystyczne budynki.

 • Akwarium umiejscowione jest na podwyższonym cyplu, co stanowi swoiste połączenie pomiędzy morzem, a stałym lądem. Kształt budynku zbliżony jest do wiru wodnego, co szczególnie mogą zaobserwować podróżni zbliżający się do lotniska w Kopenhadze, które znajduje się w niedalekiej odległości od The Blue Planet. Zewnętrzna warstwa budynku składa się z małych aluminiowych elementów przypominających rybią łuskę, tak aby charakter budynku komponował się z otoczeniem.
 • Wnętrze budynku zostało zaadaptowane w taki sposób aby zwiedzający mogli poczuć się jakby chodzili po dnie morza lub oceanu. Z położonego w centralnej części okrągłego foyeru można udać się na zwiedzanie różnych ekspozycji w jedną z wielu odnóg "wiru". W każdej z nich można zaobserwować inne motywy fauny i flory charakterystyczne dla rzek, jezior, mórz i oceanów.
 • Błękitna Planeta to dom dla ponad 20.000 ryb i innych zwierząt wodnych ,w tym rekinów, barakud czy lwów morskich, zamieszkałych w 53 akwariach mieszczących łącznie około 7 milionów litrów wody. Warto zaznaczyć, iż woda morska, która wymagana jest w zimnych akwariach słonowodnych, pompowana jest prosto z morza Bałtyckiego przy pomocy rury mierzącej 1,7 km długości. Ponadto w celu zapewnienia zdrowego, i jak najbardziej zbliżonego do naturalnego środowiska dla ryb i pozostałych organizmów, cała woda w akwarium jest filtrowana i odkażana co godzinę.
 • Największym akwarium na terenie kompleksu jest The Ocean Tank, które mierzy 16 metrów długości, 8 metrów wysokości i waży około 60 ton. Dodatkowo zostało ono wykonane przy pomocy szkła akrylowego, które uważa się  za aż do 20 razy bardziej odporne na uderzenia niż tradycyjne szkło.
 • W przerwie podczas zwiedzania na odwiedzających czeka restauracja z widokiem na morze, w której można skosztować świeżej ryby i owoce morza.

Program ramowy

 • Dzień 1 - piątek
  Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.

 • Dzień 2 - sobota
  Przejazd przez Niemcy na przeprawę promową do miejscowości Rostock, o godz. 05-30 zaokrętowanie na promie. Przeprawa promowa do duńskiego Gedser. Następnie przejazd autokarem w kierunku Kopenhagi. Zwiedzanie rozpoczniemy od głównego punktu programu - wejście do Akwarium Błękitna Planeta (przewidywany czas pobytu ok. 1,5 godziny; pilot informuje o godzinie zbiórki). Następnie po zakończeniu wizyty w kompleksie Błękitna Planeta zwiedzanie Kopenhagi. W programie m.in. pomnik Syrenki, Przystań Królewska - Port, Fontanna Gefion, Pałac Amalienborg, Ogrody Tivoli. W czasie zwiedzania czas wolny na zakupy i posiłek. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych. Przejazd na przeprawę promową Gedser - Rostock i przejazd autokarem do Polski.

 • Dzień 3 - niedziela
  Przyjazd w zależności od miasta godzinach nocnych/porannych (w nocy z soboty na niedzielę).

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przetrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, cafe - bar, DVD, WC)

 • opiekę pilota w czasie podróży

 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA 

Cena nie obejmuje

Dopłaty wymagane na miejscu

 • bilet wstępu do kompleksu Błękitna Planeta:
  25 euro / os. dorosła i dziecko powyżej 12 lat
  15 euro / dziecko 3-11 lat

 • przeprawa promowa 15 € - płatne u pilota w autokarze

Dopłaty opcjonalne

 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • Pakiet komfort

Zakwaterowanie

Oferta nie obejmuje zakwaterowania.

PAKIET KOMFORT

 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
 • napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 1x kawa, 1x herbata)
 • torba materiałowa z logo

cena: 25 zł/os.

Karta Dużej Rodziny

Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów na nasze wyjazdy:

 • 5% na wszystkie wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
 • 3% na wyjazdy first minute, last minute i inne w cenach promocyjnych liczone od zrabatowanych cen katalogowych
 • 100 zł rabatu na obozy młodzieżowe.

Więcej informacji: Karta Dużej Rodziny

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym

Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Ubezpieczenie

Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez Biuro Podróży Oskar jest objęty ubezpieczeniem Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. Numer polisy ubezpieczeniowej: 201383.

Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
 • ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
 • ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)

Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej - 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych - szczegóły u konsultantów
 • ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów

Dokumenty:

Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże Signal Iduna
dokument do pobrania: Bezpieczne Podróże

Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje Signal Iduna
dokument do pobrania: Bezpieczne Rezerwacje

Warunki Ubezpieczenia NNW na terenie Polski
dokument do pobrania: NNW na terenie Polski

DWUpak i TRZYpak

DWUpak z rabatem do 10% na osobę
TRZYpak z rabatem do 15% na osobę

Promocja obowiązuje przy zakupie 2 lub 3 spośród ofert typu wycieczki weekendowe (bez noclegu) i potwierdzeniu ich tego samego dnia. Rabat naliczany jest od ceny podstawowej i dotyczy najtańszej spośród wybranych ofert. Istnieje możliwość dowolnej kombinacji rezerwacji wyjazdów przy założeniu, że dane osobowe uczestników nie ulegają zmianie.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży Oskar zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:

 • 15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
 • 10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

Komunikat!

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że wszystkie wyjazdy organizowane przez Biuro Podróży OSKAR, realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, która spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z roczników 2015-2018, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami, najwyższej klasy fotelami oraz bezpłatnym dostępem do sieci WiFi na terenie Polski.

W przypadku spiętrzenia sprzedaży konkretnych ofert, istnieje możliwość realizacji przewozu  wynajętymi autokarami od sprawdzonych przewoźników, spełniających standardy i wymogi Biura Podróży OSKAR.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas na facebooku

Miejscowość

Kopenhaga

Stolica Danii jest metropolią, liczącą ponad półtora miliona mieszkańców, ale jednocześnie charakteryzującą się kameralnością, której brakuje wielu europejskim miastom. Jedno z najwiekszych miast Skandynawii, położone malowniczona cieśniną Sund na dwóch wyspach: Zelandia i Amager, a strzeże go najsłynniejsza na świecie duńska Syrenka.

Czytaj więcej

Opinie klientów 6,00/6

Zobacz więcej opinii
Dawid, NYSA

Monika, Pielgrzymka

Miejscowość: Kopenhaga

Stolica Danii jest metropolią, liczącą ponad półtora miliona mieszkańców, ale jednocześnie charakteryzującą się kameralnością, której brakuje wielu europejskim miastom. Jedno z najwiekszych miast Skandynawii, położone malowniczona cieśniną Sund na dwóch wyspach: Zelandia i Amager, a strzeże go najsłynniejsza na świecie duńska Syrenka.

Średnia ocena klientów 6,00/6

Wystawiono 4 opinii
100,0% klientów wystawiło opinię dobrą lub bardzo dobrą

Opinie klientów 6,00/6

Sortuj według:
WWW
Dawid, NYSA 6,0
Wystawiono ocenę bez komentarza
WWW
Monika, Pielgrzymka 6,0
Wystawiono ocenę bez komentarza
Agnieszka 6,0

Bardzo fajnie spędzony czas na wycieczce do Kopenhagi :) Dziękujemy :) Pozdrawiamy pana przewodnika Michała

WWW
Michał, Rudy 6,0
Wystawiono ocenę bez komentarza
Miasto Adres Odjazd Dopłata
Bydgoszcz HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59 20:00 60 zł
Gdansk PARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA 17:45 80 zł
Gniezno PARKING PIOTROWSKIEGO/KOSTRZEWSKIEGO 21:30 40 zł
Gorzow Wielkopolski STACJA SHELL,KASPRZAKA 28 01:45 0 zł
Grupa OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP 00:05 0 zł
Konin ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO 20:30 40 zł
Koscian PARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN1 21:15 40 zł
Leszno STACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 4 20:30 40 zł
Lodz STACJA ORLEN, UL. BRZEZINSKA 23/25 19:00 60 zł
Lubin PARKING OSIR, ODRODZENIA 28B 21:55 80 zł
Miedzyrzecz STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69 00:45 0 zł
Nowa Sol PARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 73 23:15 80 zł
Nowy Tomysl STACJA BP, PRZYLEK 125A 23:15 0 zł
Polkowice DWORZEC PKS 22:15 80 zł
Poznan DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA 22:15 0 zł
Rawicz STACJA BP, DEBNO 1A 19:45 40 zł
Skwierzyna STACJA ORLEN, UL. MIEDZYRZECKA 1 01:15 0 zł
Swiebodzin UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN 00:15 0 zł
Szczecin PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1 03:00 0 zł
Warszawa METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145 17:15 80 zł
Wroclaw STACJA PALIW AMIC ENERGY UL CZEKOLADOWA 16 BIELANY WROCLAWSKIE 18:40 80 zł
Wrzesnia STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2 21:30 30 zł
Zielona Gora AQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 41 23:40 40 zł

Rekomendowane oferty

Zobacz wszystkie Promocje