Bez pośpiechu - jesteś w Prowansji!

Francja / Wyc. objazdowe / Wyc. objazdowe
 • ---
 • ---

Bez pośpiechu – jesteś w Prowansji!

Orange – Awinion – Nimes – Senanque – Roussilion – Gordes - Arles

Jean de La Fontaine powiedział: Pośpiech nic nie pomoże, najważniejsze jest we własciwym czasie wyruszyć w drogę. Zwiedzać tą wspaniałą krainę winnic, gajów oliwnych, małych miasteczek warto, gdy kwiaty Lawendy zakwitają w pełni. Południowa Francja to idealne miejsce, aby oddać się refleksji, docenić otaczające nas rzeczy i ulotne chwile. Termin czerwcowy to idealny okres na zwiedzanie Prowansji, matka natura wręcz zaprasza do siebie i idealnie komponuje się z profilem wycieczki. Tu w Prowansji przyroda, architektura i sztuka przeplatają się, w tym ciągle nieodkrytym przez Polaków regionie. Zapraszamy na wycieczkę, w której tempo zwiedzania dyktowane jest przez miejscową sielankową aurę. 

 

Program ramowy

 • Dzień 1.
  Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. 

 • Dzień 2
  Przejazd do Orange zwanego również Miastem Książąt. Około południa, wspólny spacer zapoznawczy po miasteczku, które może się poszczyć aż dwoma atrakcjami z listy UNESCO. Główną atrakcją tego dnia będzie wspólne zwiedzanie teatru antycznego, który jest jednym z najlepiej zachowanych tego typu obiektem na świecie. Całe miasteczko nasiąknięte jest sztuką starożytną, co zresztą doceniane jest przez zwiększającą się każdego roku liczbę turystów. W Orange będziemy spacerować wieloma urokliwymi uliczkami, a wytchnienie i cień złapiemy pod jednym z licznych klonów. W czasie przerwy zalecamy wykorzystać okazję i udać się na obiad próbując lokalnych przysmaków w jednej z wielu restauracji.

 • Dzień 3 (na zachód od Awinionu, z wizytą w sąsiedniej Langwedocji):
  Zwiedzanie zaczniemy od wspólnego spaceru po starówce Awinionu. Uwadze na pewno nie umknie pałac papieski - czternastowieczna rezydencja papieska była domem 7 kolejnych papieży.  Ponadto zobaczymy słynny most z Awinion który niegdyś liczył około 900 metrów teraz zostały mu 4 przęsła i kaplicę, zobaczymy również katedrę romańską oraz mury obronne. Cały kompleks zabytków został wpisany na światową listę UNESCO.
  Po zwiedzaniu przejedziemy do Nimes gdzie główną atrakcją będzie zwiedzanie wspólne zwiedzanie areny antycznej. Amfiteatr został zbudowany około I wieku naszej ery, długi na 133 metry i szeroki na 100 metrów mógł pomieścić około 20 000 widzów – w bardzo dobrej kondycji zachowany aż do czasów dzisiejszych. Wspólny spacer po starówce zakończymy czasem wolnym na  własny posiłek i toaletę.
  Po posiłku przejazd widokowy przez mniejsze miejscowości do Pont-du-Gard, aby wspólnie zwiedzić antyczny akwedukt. Budowla powstała w latach 26 p.n.e – 16 p.n.e i do dziś dzień jest zachowana w bardzo dobrym w stanie. W 1988 roku, dolinę rzeki Gard nawiedziła powódź, która mimo, że poważnie uszkodziła część lokalnych dróg, budowli nie wyrządziła żadnych poważnych szkód. Po zakończeniu zwiedzania przejazd na nocleg.

 • Dzień 4 (na wschód od Awinionu):
  Trzeci dzień będzie podróżą po kolebce Prowansji. Wyjazd w góry w poszukiwaniu miasteczek-twierdz, opactw, targowisk, lawendy, ochry i widoków panoramicznych. Każda sekunda spędzona wśród lawendowych pól zapadnie nam w pamięć na długie lata. Zjawiskowe niezurbanizowane pejzaże, urokliwe drogi oraz miasteczka na wzniesieniach pozwolą nam odpocząć od codziennego biegu i poczuć prawdziwą beztroską Prowansję.  Głównymi punktami będą rezerwat ochry – czerwonej góry, opactwo Senanque oraz miasteczko na wzgórzu Gordes. Udamy się również na jedną z winnic regionu Cotes-du-Rhone, wspólna degustacja lokalnych win będzie idealnym zwieńczeniem tego dnia. Przejazd na nocleg.

 • Dzień 5 (na południe od Awinionu):
  Wykwaterowanie z hotelu. Ostatniego dnia czeka nas widokowy przejazd przez Alpille. Na końcu drogi czeka nas „Mały Rzym”, czyli miasto Arles. Arles samo w sobie jest dowodem potęgi imperium rzymskiego. Zbudowane u ujścia Rodanu miało doskonałą pozycję gospodarczą i militarną. Miasto było bazą wojsk Juliusza Cezara dzięki temu do dzisiejszych czasów można zobaczyć ogromną arenę, ruiny amfiteatru oraz łaźni miejskich. Do dzisiaj w mieście odbywa się bezkrwawa Corrida. Wspólny spacer po starówce przybliży nam historię tego miasta i pozwolik zrozumieć jego charakter. Nic dziwnego, że to własnie w tym mieście rozkwitł i ukształtował się styl Vincenta Van Gogha. Po spacerze pożegnalny czas wolny na posiłek i zakupy z możliwością samodzielnego odwiedzenia zabytków antycznych, m.in. areny i teatru. Wyjazd w drogę powrotną do Polski

 • Dzień 6:
  Przyjazd do poszczególnych miast

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM(powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)

 • zakwaterowanie: 3 noclegi

 • wyżywienie BB: 3 śniadania

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)

 • opiekę pilota

 • realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie obejmuje

Dopłaty wymagane na miejscu

 • koszty programowe (opieka pilotażowa, lokalni przewodnicy, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłata klimatyczna, opłaty wjazdowe, bilety wstępu): 70 €/os. - płatne obowiązkowo
  pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne

 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych 

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • pakiet komfort

Pakiet KOMFORT

 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
 • napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
 • torba materiałowa z logo

cena: 50 zł/os. 

Komunikat!

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że wszystkie wyjazdy organizowane przez Biuro Podróży OSKAR, realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, która spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z roczników 2015-2018, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami, najwyższej klasy fotelami oraz bezpłatnym dostępem do sieci WiFi na terenie Polski.
1.    W przypadku dużej dostępności autokarów, należących do Biura Podróży OSKAR, w pierwszej kolejności realizujemy przejazdy autokarami kategorii ULTRAPREMIUM
2.    W przypadku spiętrzenia sprzedaży konkretnych ofert, istnieje możliwość realizacji przewozu  wynajętymi autokarami od sprawdzonych przewoźników, spełniających standardy i wymogi Biura Podróży OSKAR.

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym

Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Ubezpieczenie

Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez Biuro Podróży Oskar jest objęty ubezpieczeniem Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. Numer polisy ubezpieczeniowej: 201383.

Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
 • ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
 • ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)

Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej - 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych - szczegóły u konsultantów
 • ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów

Dokumenty:

Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże Signal Iduna
dokument do pobrania: Bezpieczne Podróże

Warunki Ubezpieczenia Bezpieczne Rezerwacje Signal Iduna
dokument do pobrania: Bezpieczne Rezerwacje

Warunki Ubezpieczenia NNW na terenie Polski
dokument do pobrania: NNW na terenie Polski

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas na facebooku

Miejscowość: Awinion

Średnia ocena klientów 0,00/6

Wystawiono 0 opinii

Brak opinii klientów

Miasto Adres Odjazd Dopłata
Bydgoszcz HALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 59 04:50 80 zł
Czestochowa STACJA CIRCLE K, WOJSKA POLSKIEGO 121/127 10:40 40 zł
Gdansk PARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA 01:40 80 zł
Gdynia PARKING TEATR MUZYCZNY 01:00 100 zł
Gliwice STACJA SHELL,RYBNICKA 11:50 40 zł
Gorzow Wielkopolski STACJA SHELL,KASPRZAKA 28 04:00 80 zł
Gorzyczki STACJA UNIWAR 13:00 0 zł
Grudziadz STACJA SHELL,GEN.HALLERA 2 03:20 80 zł
Grupa OFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP 00:05 0 zł
Katowice STACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A 12:00 40 zł
Konin ZAJAZD BLUE, STARE MIASTO 07:05 40 zł
Koscian PARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN1 06:55 40 zł
Krakow KFC/BP, UL. J. CONRADA 83 11:00 70 zł
Legnica STACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 238 08:30 80 zł
Leszno STACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 4 07:45 40 zł
Lodz STACJA ORLEN, UL. BRZEZINSKA 23/25 08:40 40 zł
Lubin PARKING OSIR, ODRODZENIA 28B 07:35 80 zł
Miedzyrzecz STACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 69 04:35 80 zł
Nowa Sol PARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 73 06:00 80 zł
Opole STACJA LOTOS ROGOW OPOLSKI 10:35 40 zł
Piotrkow Trybunalski STACJA PALIW HUZAR, ALEJE GENERALA SIKORSKIEGO 52 09:35 40 zł
Polkowice DWORZEC PKS 07:05 80 zł
Poznan DW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA 06:00 0 zł
Rawicz STACJA BP, DEBNO 1A 08:25 40 zł
Swiebodzin UL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN 04:40 80 zł
Szczecin PARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 1 02:30 80 zł
Torun DWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-24 05:55 80 zł
Warszawa METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145 06:30 70 zł
Wloclawek PARKING HALA MISTRZOW, CHOPINA 12 07:05 80 zł
Wroclaw STACJA PALIW AMIC ENERGY UL CZEKOLADOWA 16 BIELANY WROCLAWSKIE 09:25 40 zł
Wrzesnia STACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A2 06:20 30 zł
Zielona Gora AQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 41 05:20 80 zł
Zory STACJA ORLEN, UL. KOSCIUSZKI 35 12:30 40 zł

Rekomendowane oferty

Zobacz wszystkie Promocje