Niemcy - Wodny Labirynt - Spreewald | Wypoczynek Biuro Podróży Oskar 2022

Wodny Labirynt - Spreewald

Niemcy

4 Galeria zdjęć
Wybrany termin nie jest dłużej dostępny w naszej ofercie. Prosimy o wybranie innego terminu
Inne terminy
Opis oferty Świadczenia Terminy Rozkład jazdy Mapa

Opis Wycieczki

   Propozycja wycieczki objazdowej do Niemiecka Wenecja, wodny labirynt, Wenecja Brandenburgii… określeń jest wiele, a żadne z nich nie odda niepowtarzalności tego miejsca! Spreewald tu unikatowy przykład nizinnego krajobrazu rzeczno-dolinowego, wpisanego na rezerwat biosfery UNESCO. Miejsce nieodkryte, pełne zagadkowości, nie splamione masową turystyką, dzięki czemu przyroda ma szansę zachować swój majestat. Pozostałości kultury serbołużyckiej widać na każdym kroku, co z mieszanką z niemiecką miłością do złotego napoju - piwa, powoduje, że każdy znajdzie tutaj coś nie tylko dla swoich oczu, ale i żołądka! Każdy będzie mógł oderwać się od codziennych trosk i spędzić niezapomniany dzień z matką naturą wśród pięknego, gęstego lasu.

Program ramowy

 1. Dzień
     Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.

 2. Dzień
      Przyjazd na przystań wodną w Lubbenau/Speewald około dwugodzinny spływ kahn - łódkami oryginalnie “wydłubywanymi” z jednego pnia za pomocą zaokrąglonej siekiery, lub wypalanych ogniem. Napędzane są i sterowane specjalnym kijem do wiosłowania. Niegdyś służyły one mieszkańcom Spreewaldu jako główny środek transportu, przez co każda wieś i zagroda posiadają swoją przystań. Do dziś można spotkać listonosza, który własnie w ten sposób doręcza mieszkańcom pocztę! Wizyta w skansenie Serbołużyczan - poświęcony życiu na wsi w XVIII wieku, w skład którego wchodzą oryginalne gospodarstwa przeniesione w całości do skansenu z regionu. Możemy zobaczyć tutaj wyposażenie domu, meble, budynki gospodarcze, szopę na łodzie. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w budowaniu tradycyjne chaty z bali. Dowiemy się również, jak wygląda historia i proces produkcji ogórków spreewaldzkich.

  Lübbenau to urocze, małe miasteczko z charakterystycznymi kamienicami i kawiarenkami na głównej ulicy wiodącej w stronę przystani dla łódek. To właśnie na małym placu przy przystani rozpoczyna się typowy szprewaldzki krajobraz – kanały, dużo zieleni i piękne domy, do których można przedostać się mostkami lub drogą wodną. W tej okolicy warto skosztować tutejszych specjalności, czyli kanapek ze śledziem, cebulą i ogórkiem kiszonym oraz ogórków przyrządzanych na różne sposoby.

  Spreewald Gurken czyli Ogórki spreewaldzkie to kiszone lub marynowane ogórki, charakterystyczne dla regionu Spreewaldu w Brandenburgii. Do ogórków dodawane są różnego rodzaju przyprawy, a ich paleta jest często tajemnicą zakładu lub rodziny, która wytwarza konkretną markę. O tradycji przyrządzania ogórków w rejonie Lübbenau wspominał już w 1870 Theodor Fontane. Ogórki spreewaldzkie były jednym ze sztandarowych smaków NRD. Do dziś ogórki z okolic Lubben stanowią połowę popytu w całych Niemczech!

  Brylujący w towarzystwie w XIX wieku artysta ogrodnik, pisarz i globtroter książę Pückler stworzył nad Nysą Łużycką transgraniczne arcydzieło: Park Księcia Pücklera. Od 2004 roku park znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ten klasyczny ogród krajobrazowy zachwyca swoim naturalnym stylem. Niepozorne ścieżki parkowe pozwalają odkrywać nowe perspektywy i krajobrazy. W sercu Parku Mużakowskiego znajduje się Nowy Zamek, który w czasie II wojny światowej uległ spaleniu, ale dziś świeci swoim pełnym blaskiem.

  Do opactwa cysterskiego należał browar (Neuzeller Klosterbräu) znany już od XII w. Swoją produkcję wznowił w 1992 po zakupie nieużywanego budynku przez Helmuta Fritsche. Znany jest z piwa Anti-Aging-Bier. Ponadto browar produkuje inne piwa takie jak Schwarzbier, Pilsner czy Bock.

  Powrót do Polski - wyjazd z ostatniego punktu w godzinach wieczornych (ok. godz. 18-19). Przyjazd do Polski w późnych godzinach nocnych lub porannych dnia następnego (godzina powrotu zależy od miasta, powrót do Poznania ok. godz. 23).

Wszystkie podane ceny są cenami za osobę lub za jednostkę za podróż lub noc. Dokładną cenę można znaleźć w szczegółach kalkulacji podróży.

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń, klimatyzacja, DVD, barek, toaleta)
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
 • opiekę pilota
 • realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Dopłaty wymagane na miejscu

 • koszty programowe: 50 euro/os obejmujące bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs łodziami w Spreewaldzie, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne; płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne

 • Pakiet Komfort
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej - 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych
 • ubezpieczenie rozszerzone KL 25 000 EUR, NNW 25 000 PLN, BP 1 000 PLN
 • ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów

Pakiet Komfort

Klientów, którym zależy na konkretnym miejscu w autokarze, zachęcamy do zakupu Pakietu Komfort.
 • Pakiet Komfort - Wycieczki Weekendowe typu expres. Cena: 50 zł/os
 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
 • napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 1x woda, 1x sok)
 • torba materiałowa z logo
Pakiet Komfort - Wycieczki Weekendowe z noclegiem, Wycieczki Objazdowe oraz Wypoczynek. Cena: 100 zł/os
 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
 • napoje w autokarze w cenie (2x woda, 2x sok)
 • torba materiałowa z logo

Ubezpieczenie

      Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez Biuro Podróży Oskar jest objęty ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. Numer polisy ubezpieczeniowej: 201383.
      Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za  granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
 • ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
 • ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
 • ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
      Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej:
  - 2,2% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu,
  - 4,0% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, + kwarantanna + COVID 19
  UWAGA!!
  Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji to ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych. Składka ubezpieczenia odprowadzana jest bezpośrednio do ubezpieczyciela, tym samym nie podlega zwrotowi przez BP OSKAR w momencie anulacji/odwołania wyjazdu. Wszelkie rozliczenia i roszczenia Klient może zgłaszać bezpośrednio do Ubezpieczyciela.
 • ubezpieczenie rozszerzone KL 25 000 EUR, NNW 25 000 PLN, BP 1 000 PLN
 • ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów
      Prosimy o zapoznanie się z poniższymi dokumentami:
      Umowa Generalna nr 201383 z dnia 20.03.2013r, z Signal Iduna TU S.A.

Karta Dużej Rodziny

   Jeśli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny możesz przez cały rok korzystać z rabatów na nasze wyjazdy:
 • 5% na wszystkie wyjazdy organizowane przez biuro liczone od podstawowych cen katalogowych
 • 3% na wyjazdy first minute, last minute i inne w cenach promocyjnych liczone od zrabatowanych cen katalogowych
 • 100 zł rabatu na obozy młodzieżowe
   Więcej informacji: Karta Dużej Rodziny

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży Oskar zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
 • 15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
 • 10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura..

Turystyczny Fundusz Pomocowy


Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie określenia wysokości składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy, wszyscy Touroperatorzy imprez turystycznych działających na polskim rynku zobowiązani są do pobierania składek na Turystyczny Fundusz Pomocowy, mający na celu zapewnić stabilność rynku turystycznego, a w razie potrzeby pokrycia kosztów powrotu do kraju oraz zwrotu wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utraciły płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność
Składki są zależne od miejsca docelowej imprezy i typu transportu:
 • 10 PLN/os – za imprezy autokarowe odbywające się w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
 • 2 PLN/os. – za imprezy autokarowe odbywające się na terytorium Polski oraz na terytoriach państw mających lądową granicę z Polską
 • 5 PLN/os - za imprezy na dojazd własny w całej Europie
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura, tym samym nie podlega zwrotowi w momencie anulacji rezerwacji.

Przejazd Autokarem

   Wszystkie wyjazdy organizowane przez Biuro Podróży OSKAR, realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, która spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z roczników 2015-2022, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami oraz najwyższej klasy fotelami
 • W przypadku dużej dostępności autokarów, należących do Biura Podróży OSKAR, w pierwszej kolejności realizujemy przejazdy autokarami kategorii ULTRAPREMIUM oraz PREMIUM.
 • W przypadku spiętrzenia sprzedaży konkretnych ofert, istnieje możliwość realizacji przewozu pojazdami wynajętymi od naszych partnerów i współpracujących z nami przewoźników. Zapewniamy, iż autokary te spełniają standardy i wymogi Biura Podróży OSKAR.
Dlaczego Nasza Autokary to najlepsze autokary pod słońcem?
 • Posiadają najwyższej klasy komfortowe fotele z możliwością regulacji oparcia oraz zagłówka
 • Fotele wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, składane stoliki, siatki na drobne przedmioty oraz regulowane podnóżki pod stopy (niektóre z autokarów ULTRAPREMIUM posiadają podnóżki typu szezlong)
 • Największa w Polsce przestrzeń między siedzeniami, umożliwiająca komfortową podróż*
 • Autokary posiadają zintegrowany system klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania, toaletę oraz cafe bar
 • W autokarach ULTRAPREMIUM klienci mogą korzystać z indywidualnego, multimedialnego systemu rozrywki w postaci tabletów w zagłówkach foteli
 • Gniazdka 230V i USB w fotelach*
Połączenia antenowe
 •    Wszystkie wyjazdy realizowane z miast, które nie znajdują się na głównej trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed dniem wyjazdu.

* nie dotyczy wybranych autokarów 

Dodatkowe informacje

Będąc na wakacjach warto zobaczyć okolicę w której wypoczywasz. W tym celu zachęcamy do wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych. Oferta wycieczek fakultatywnych dostępna jest w zakładce "Wycieczki Fakultatywne" oraz u rezydenta na miejscu. Informujemy, iż wycieczki fakultatywne nie są wliczone w cenę imprezy turystycznej i są dodatkowo płatne (ceny wycieczek podane są w euro). Wymagana minimalna liczba uczestników potrzebna do zrealizowania wycieczki to 20 osób.
Informujemy, iż Biuro Podróży OSKAR nie jest organizatorem wycieczek fakultatywnych. Wycieczki realizowane są przez lokalnych kontrahentów (na warunkach przez nich określonych) z którymi Biuro Podróży OSKAR nie nawiązało stosunków prawnych. Kolejność zwiedzanie podczas wycieczek może ulec zmianie. Wycieczki fakultatywne nie stanowią oferty BP OSKAR, a udział w nich jest dobrowolny.

Program ramowy

 1. Dzień
     Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.

 2. Dzień
      Przyjazd na przystań wodną w Lubbenau/Speewald około dwugodzinny spływ kahn - łódkami oryginalnie “wydłubywanymi” z jednego pnia za pomocą zaokrąglonej siekiery, lub wypalanych ogniem. Napędzane są i sterowane specjalnym kijem do wiosłowania. Niegdyś służyły one mieszkańcom Spreewaldu jako główny środek transportu, przez co każda wieś i zagroda posiadają swoją przystań. Do dziś można spotkać listonosza, który własnie w ten sposób doręcza mieszkańcom pocztę! Wizyta w skansenie Serbołużyczan - poświęcony życiu na wsi w XVIII wieku, w skład którego wchodzą oryginalne gospodarstwa przeniesione w całości do skansenu z regionu. Możemy zobaczyć tutaj wyposażenie domu, meble, budynki gospodarcze, szopę na łodzie. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w budowaniu tradycyjne chaty z bali. Dowiemy się również, jak wygląda historia i proces produkcji ogórków spreewaldzkich.

  Lübbenau to urocze, małe miasteczko z charakterystycznymi kamienicami i kawiarenkami na głównej ulicy wiodącej w stronę przystani dla łódek. To właśnie na małym placu przy przystani rozpoczyna się typowy szprewaldzki krajobraz – kanały, dużo zieleni i piękne domy, do których można przedostać się mostkami lub drogą wodną. W tej okolicy warto skosztować tutejszych specjalności, czyli kanapek ze śledziem, cebulą i ogórkiem kiszonym oraz ogórków przyrządzanych na różne sposoby.

  Spreewald Gurken czyli Ogórki spreewaldzkie to kiszone lub marynowane ogórki, charakterystyczne dla regionu Spreewaldu w Brandenburgii. Do ogórków dodawane są różnego rodzaju przyprawy, a ich paleta jest często tajemnicą zakładu lub rodziny, która wytwarza konkretną markę. O tradycji przyrządzania ogórków w rejonie Lübbenau wspominał już w 1870 Theodor Fontane. Ogórki spreewaldzkie były jednym ze sztandarowych smaków NRD. Do dziś ogórki z okolic Lubben stanowią połowę popytu w całych Niemczech!

  Brylujący w towarzystwie w XIX wieku artysta ogrodnik, pisarz i globtroter książę Pückler stworzył nad Nysą Łużycką transgraniczne arcydzieło: Park Księcia Pücklera. Od 2004 roku park znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ten klasyczny ogród krajobrazowy zachwyca swoim naturalnym stylem. Niepozorne ścieżki parkowe pozwalają odkrywać nowe perspektywy i krajobrazy. W sercu Parku Mużakowskiego znajduje się Nowy Zamek, który w czasie II wojny światowej uległ spaleniu, ale dziś świeci swoim pełnym blaskiem.

  Do opactwa cysterskiego należał browar (Neuzeller Klosterbräu) znany już od XII w. Swoją produkcję wznowił w 1992 po zakupie nieużywanego budynku przez Helmuta Fritsche. Znany jest z piwa Anti-Aging-Bier. Ponadto browar produkuje inne piwa takie jak Schwarzbier, Pilsner czy Bock.

  Powrót do Polski - wyjazd z ostatniego punktu w godzinach wieczornych (ok. godz. 18-19). Przyjazd do Polski w późnych godzinach nocnych lub porannych dnia następnego (godzina powrotu zależy od miasta, powrót do Poznania ok. godz. 23).

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń, klimatyzacja, DVD, barek, toaleta)
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)
 • opiekę pilota
 • realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Dopłaty wymagane na miejscu

 • koszty programowe: 50 euro/os obejmujące bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs łodziami w Spreewaldzie, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne; płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu

Niemcy

test